Видалення заліза, марганцю та сірководня з води
Видалення заліза, марганцю та сірководня з води
Щоб обрати найбільш економічну систему очищення важливо знати, в якій формі міститься залізо у воді, яку очищаємо. У природі залізо існує в трьох формах (обумовлене його валентністю) у вигляді різних з’єднань і комплексів:
У воді поверхневих джерел залізо зазвичай міститься в формі органічних сполук, переважно колоїдних (нерозчинних у воді), а також у вигляді тонкодисперсних суспензій. Вода, яка містить колоїдне залізо, забарвлена при наливанні, але не утворює осаду.
Вода свердловин містить залізо в формі колоїдних сполук, при цьому колоїдне залізо набуває червонуватого кольору. Воно осідає на дні ємності. При інтенсивному окисленні колоїдне залізо перетворюється в іржу, яка випадає в осад.
Крім природнього вмісту заліза у воді до нього додається залізо внаслідок корозії сталевих поверхонь.
Нешкідливим для здоров’я є концентрація заліза у воді від 0,1 до 0,3 мг/л. Тривале вживання людиною води з вмістом заліза більше 0,3 мг/л призводить до захворювання печінки, збільшення ризику інфаркту, тощо.
Марганець та сірководень
Марганець зазвичай буває в тій воді, де є розчинене залізо. Неприємності від марганцю нітрохи не менше, ніж від заліза.
Надлишок марганцю (понад 0,1 мг/л) призводить до захворювань кісткової системи. Така вода має терпкий смак і жовтувате забарвлення. Марганець утворює темно-коричневі і чорні плями на сантехніці і осідає в трубах.
Вміст марганцю у воді не повинен перевищувати 0,05 мг/л. А для багатьох промислових цілей його зміст повинен бути ще менше – 0,01-0,02 мг/л.
Сірководень потрапляє в природні води в результаті їхнього зіткнення з органічними залишками, що гниють, або з мінеральними солями (гіпсом, сірчаним колчеданом, тощо). Останні, відновлюючись і розкладаючись, виділяють сірководень неорганічного походження.
Наявність у воді сірководню органічного походження свідчить про забруднення вододжерела. Вміст сірководню в природних водах зазвичай не перевищує 50 мг/л. Однак, навіть мала його концентрація у воді (0,5 мг/л) дає так званий запах “тухлих яєць”.
У поверхневих водах присутність сірководню малоймовірна, тому що він легко окислюється. Свердловини, що містять сірководень відомі як “сірчані води”. У високих концентраціях сірководень (газ) отруйний. До всього іншого сірководень викликає корозію більшості металів.
Основними способами для видалення цих забруднень з води є:
1
Окиснення сильними окиснювачами. Застосовуватися може озонування, дозування реагентів, наприклад, хлору, перманганату калію, перекису, а також киснем повітря, аерація.
2
Каталітичне окиснення. Реакція окислення заліза відбувається на поверхні спеціального фільтруючого завантаження, що володіє властивостями каталізатора (при цьому завантаження не витрачається). В даний час поширені фільтруючі завантаження на основі діоксиду марганцю (MnO2), такі як Birm, GreenSand+, МЖФ, Centaur, KAT, GAC + та ін. Принцип їх роботи однаковий. Залізо в присутності діоксиду марганцю досить швидко окиснюється на поверхні гранул фільтруючого завантаження і осідає в ній. Шар гранульованого каталізатора є одночасно і фільтруючим середовищем.
3
Іонний обмін. Працює для видалення заліза і марганцю на певних, спеціальних, іонообмінних смолах.
Найпростіше окиснюється залізо, після нього марганець і, в останню чергу, сірководень.
Залежно від того яка концентрація речовин у воді – застосовується той, чи інший спосіб. При використанні каталітичних завантажень враховується також рівень рН і продуктивність системи.
Для більш докладної консультації і підбору способу видалення заліза, марганцю або сірководню – ви можете звернутися до наших фахівців. Вони допоможуть підібрати найоптимальніший варіант для вашого завдання.
Просто телефонуйте за номером 044 228 90 50 або залишайте заявку на дзвінок і наш фахівець допоможе підібрати фільтр, відповідно до ваших вимог.
Зворотний дзвінок
Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!
Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!
Зворотний дзвінок
Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!
Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!
Оставить заявку
Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!
Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!
Спасибі за Вашу заявку!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!