Технології промислового
водоочищення

Ультрафіолетове знезараження

Головна | Технології | Ультрафіолетове знезараження
система ультрафіолетового знезараження

Ультрафіолетове знезараження

Сьогодні одним з найбільш поширених методів знезараження води вважається ультрафіолетове (УФ) знезаражування води.

 

У будь-якому відкритому джерелі можуть жити хвороботворні бактерії. Якщо ви живете в міській квартирі, то турбота про знезараження води лежить на співробітниках водоканалу. Але якщо ви – власник котеджу зі своїм водопроводом або свердловиною, то проблему очищення води потрібно якось вирішувати. Адже в спекотні дні в теплій воді всі хвороботворні бактерії і мікроби починають активно розмножуватися і на жаль, не всі з них гинуть в результаті кип’ятіння.

 

Ультрафіолет – це електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі від 10 до 400 нм. Ультрафіолетові хвилі розташовуються на межі видимості і рентгенівських променів, причому саме ультрафіолетове випромінювання ділиться на три види:

 

  • ближне;
  • середне;
  • далеке.

Для УФ знезараження сьогодні застосовуються хвилі досить вузького діапазону – від 250 до 270 нм. У цих рамках бактерицидна дія ультрафіолету набуває своє максимальне значення. Велика частина установок по знезараженню води ультрафіолетом використовує лампи низького ртутного тиску, які виробляють випромінювання довжиною в 260 нм, тобто оптимальну довжину хвилі.

 

Процес знезараження відбувається за рахунок здатності ультрафіолетового випромінювання проникати всередину клітин, впливаючи на їх інформаційні центри – молекули РНК і ДНК, де зберігається вся інформація, яка контролює процес повноцінного розвитку і подальшого функціонування клітини. Знезараження полягає в поглинанні нуклеїновими кислотами ультрафіолетових променів – в цьому випадку молекули ДНК і РНК втрачають можливість ділитися, внаслідок чого клітини перестають розмножуватися, оскільки їх репродукція заснована саме на здатності розподіл нуклеїнових кислот.

Всі хвороботворні мікроорганізми, бактерії і віруси, що містяться у воді, тільки тоді зможуть завдати шкоди людському організму, якщо будуть інтенсивно розмножуватися. Але ультрафіолетове знезараження позбавляє їх такої можливості, тому негативний вплив мікроорганізмів зводиться до нуля.

 

Принцип роботи подібних установок досить простий: вода, проходячи через корпус фільтра УФ знезаражувача води, омиває кварцовий чохол і отримує необхідну дозу ультрафіолетового опромінення. Як стає зрозуміло з пристрою установки, кварцовий чохол є необхідним заходом для запобігання попадання води в корпус самої лампи.

Як вибрати установки УФ знезараження:

  • Найпростішим параметром вибору є продуктивність системи.

  • Необхідно звернути увагу на коефіцієнт пропускання УФ випромінювання водою, який залежить від характеристик якості води, що очищається. При високому рівні каламутності води, при великому вмісті у воді крупнодисперсних домішок коефіцієнт зменшується і виникає необхідність у збільшенні дози опромінення. Для повної картини необхідний хімічний аналіз води.

  • Необхідна потужність (доза опромінення) визначається вмістом мікроорганізмів у воді. Залежно від виду бактерій і мікробів змінюється їх стійкість до опромінення.

Для більш докладної консультації підбору ультрафіолетової установки для знезараження води ви можете отримати зв’язавшись з нашими фахівцями. Вони допоможуть підібрати найоптимальніший варіант для вашого завдання.

Просто телефонуйте за номером 044 228 90 50 або залишайте заявку на дзвінок і наш фахівець допоможе підібрати фільтр по вашим вимогам.


Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Оставить заявку

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Спасибі за Вашу заявку!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!