Технології промислового
водоочищення

Видалення нітратів

Головна | Технології | Видалення нітратів
Видалення нітратів із води

Видалення нітратів

Нітрати – це солі азотної кислоти. Потрапляють вони у воду річок і озер з господарсько-побутових і промислових стоків, зі стоків води з полів, які обробляються азотними добривами, при дренуванні зрошувальних вод з полів з добривами в підземні водоносні шари з неглибоким заляганням, а також з атмосферними опадами.

Тому кількість нітратів частіше є найбільш високою у воді колодязів, річок, ставків і неглибоких свердловин. Також кількість нітратів у воді, в залежності від сезону, може коливатися.

 

Нітрати є токсичними і накопичуються в організмі людини, реагують з гемоглобіном крові з утворенням метгемоглобіну. Ця речовина не переносить кисень. Підвищення його концентрації в крові призводить до того, що тканини організму недоотримують кисень. В результаті погіршується загальне самопочуття, знижується працездатність.

Підвищені концентрації нітратів чинять негативний вплив на нервову, серцево-судинну систему і інші органи.

Особливу небезпеку високі концентрації нітратів представляють для здоров’я маленьких дітей, ферментна система яких ще тільки формується.

 

Згідно СанПіН 2.2.4-171-10 України, концентрація нітратів у питній воді не повинна перевищувати 50,0 мг / л.

Існує два методи, як можна видалити нітрати з води:

 

– іонним обміном;

– технологією зворотного осмосу.

 

Технологія іонного обміну полягає в тому, що за рахунок спеціальної завантаження у фільтрі, аніонообмінної смоли, нітратіони замінюються на хлорідіони. Видалення нітратів з води відбувається за досить простою технологією – забруднену воду пропускають крізь шар високоосновного аніоніта. В результаті видалення нітратів відбувається виснаження аніоніта, тому час від часу потрібно його регенерація, яка виконується розчином хлориду натрію (таблетованої солі).

 

Технологія зворотного осмосу застосовується як для промислових об’єктів, так і в рамках приватного заміського будинку. У заміських будинках, найчастіше, використовуються маленькі системи «під мийку», а для виробництв, де необхідно очистити воду до питної якості норм СанПіН, габаритні станції зворотного осмосу, які часто стають найдоцільнішим рішенням.

Оскільки нітрати не мають зовнішніх проявів у воді, а при невеликих перевищення цього показника щодо норм СанПіН «Вода Питна» використання такої води для господарсько-побутових потреб не являє собою загрози здоров’ю, то завданням часто виступає лише отримання невеликої кількості питної води.

 

Невелика побутова система зворотного осмосу, що встановлюється під мийкою, цілком справляється з поставленим завданням. Але, також, необхідно враховувати той факт, що шкіра людини має здатність «пити воду». Тому, якщо вміст нітратів значно перевищує норму, необхідно їх видаляти і для побутових потреб.

Видалення нітратів в системі зворотного осмосу відбувається шляхом фізичного затримання іонів NO3- на мембранному фільтруючому елементі.

Для більш докладної консультації з питання видалення нітратів з води ви можете зв’язатися з нашими фахівцями.

Просто телефонуйте за номером  044 228 90 50 або залишайте заявку на дзвінок і наш фахівець допоможе підібрати фільтр згідно ваших вимог.


Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Оставить заявку

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Спасибі за Вашу заявку!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!