Технології промислового
водоочищення

Сорбційна очистка, дехлорування

Головна | Технології | Сорбційна очистка, дехлорування

Сорбційна очистка, дехлорування

Сорбція (від лат. Sorbeo – поглинаю) – поглинання твердим тілом або рідиною різних речовин з навколишнього середовища. Речовина, що поглинається і знаходиться в середовищі, називають сорбатом (сорбтівом), а тверде тіло або рідина, що поглинає – сорбентом.

 

За характером поглинання сорбата сорбційні явища діляться на два типи: адсорбцію – концентрування сорбата на поверхні розділу фаз або його поглинання поверхневим шаром сорбенту і абсорбцію – об’ємне поглинання, при якому сорбат розподіляється по всьому об’єму сорбенту.

У свою чергу, розрізняють два типи адсорбції – фізичну адсорбцію (яка відбувається без хімічних реакцій) і хімічну (пов’язана з хімічною реакцією між сорбатом і сорбентом).

 

Хімічна адсорбція зазвичай вузькоспеціальні і незворотна, а фізична – універсальна і оборотна (можливість вилучення сорбата з сорбенту).

При сучасних установках кращим варіантом сорбенту, що ефективно очищує воду, визнається активоване вугілля різних типів. Чим більше дана речовина має мікропор, тим вище якість очищення води методом вугільної сорбції.

Фільтрація води через активоване вугілля повинна виключати потрапляння на сорбент рідини з розчиненими суспензіями і колоїдними частинками, так як вони псують поверхню вугілля, екрануючи його пори. Сорбент, який прийшов в непридатність через такий вплив, відновлюють або замінюють.

 

Для дехлорування води, також, застосовуються сорбційні фільтри на основі активованого вугілля, що роблять воду краще, а також дозволяють очистити її від азотистих включень. Спільне використання сорбції та озонування в рази підсилює дієвість очищення з одночасним підвищенням можливостей активованого вугілля. При використанні в ролі сорбенту природних мінералів з Ca і Mg, а також оксидів алюмінію, з води видаляються сполуки фосфору.

Конструктивно вугільні фільтри складаються з корпуса, всередину якого завантажується фільтруюче завантаження з активованого вугілля. Рівномірність проходження потоку води, що очищується, через фільтр забезпечується розподільчою системою. Через цю ж систему виконується регенерація. Управління роботою фільтра здійснюється за допомогою багатоходового автоматичного клапана.

 

Для невеликих продуктивностей – можливе використання картриджів, які встановлюються в колбу. Але в даному випадку немає можливості промивати фільтр і картридж необхідно міняти через певну кількість пропущеної води.

Для більш докладної консультації – ви можете звернутися до наших фахівців.

Просто телефонуйте за номером 044 228 90 50 або залишайте заявку на дзвінок і наш фахівець допоможе підібрати фільтр, відповідно до ваших вимог.


Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Зворотний дзвінок

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Оставить заявку

Заповніть поля нижче і ми зв'яжемося з Вами!

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин, і проконсультуємо!

Спасибі за Вашу заявку!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!